אישור כריתת עצים – כל השלבים שבדרך

על פי החוק במדינת ישראל, כל עץ בוגר הינו מוגן וחל איסור מוחלט על ביצוע כריתה שלו ללא קבלת אישור מתאים. הסמכות הבלעדית לעניין זה הינה פקיד היערות באזור הימצאותו של העץ. מי שיבחר להתעלם מכך ולבצע את הכריתה בכל זאת, מסתכן באישומים בפלילים ובקנסות כספיים כבדים. להלן סקירת השלבים השונים בדרך להוצאת אישור כריתת עצים.

פנייה מסודרת לפקיד היערות

כאמור, הדרך לקבלת אישור כריתת עצים עוברת דרך פקיד היערות האחראי על האזור בו נמצא העץ.
משרדי פקידי היערות פזורים בכל רחבי הארץ וניתן למצוא את המשרד הרלוונטי באתר קק"ל. יש להוריד מהאתר של פקיד היערות טופס מתאים ולמלא אותו על כל סעיפיו ללא יוצא מן הכלל. הטופס עצמו כולל מספר סעיפים כאשר החשובים מביניהם הם הסיבה להגשת הבקשה, מיקום העץ והוכחה כלשהי לבעלות עליו (למשל, כתובת מגורים).

קבלת ההחלטה על ידי פקיד היערות

כל בקשת אישור לכריתת עץ נשקלת בכובד ראש על ידי פקיד היערות ובכל מקרה היא אינה ניתנת בו במקום, אלא רק לאחר פרק זמן מינימלי של 3 שבועות, בו אחרים יכולים לערער על הבקשה. האישור יינתן על ידי פקיד היערות במידה והוא אכן סבור כי אין ברירה מלבד ביצוע כריתה של העץ.

ההחלטה על כך אינה פשוטה ולעיתים עשוי פקיד היערות לתאם מועד לסיור במקום ולבחון בעצמו את מצבו של העץ והסיטואציה שמביאה לצורך לכריתתו. פעולה זו אורכת זמן ולמעשה מעכבת את הנפקת האישור וביצוע הכריתה בפועל. הדרך הטובה ביותר למנוע זאת היא באמצעות נימוק הסיבות לכריתה בטופס הבקשה בצורה הטובה ביותר.

למעשה, זהו חלק מהשירות של חברות גיזום וכריתה של עצים, שמבצעות בחינה של מצב העץ ורושמות נימוק מקצועי שמצורף לטופס הבקשה. חשוב מאוד גם לציין כי במידה של החלטה שלילית ואי מתן אישור לכריתת העץ או השגה על החלטה קיימת כן לאשר, ישנה האפשרות לערער תוך 14 יום, גם באמצעות טופס מתאים מהאתר וללא תשלום אגרה כלשהי.

הדגשים שלאחר קבלת אישור הכריתה

לאחר קבלת האישור, יש להתקשר עם חברת כריתה מקצועית ומנוסה (במידה ולא נעזרים באחת שכזאת בעת שליחת הבקשה). יש לשים לב שהחברה המבצעת אכן דורשת לראות את אישור הכריתה עוד הרבה לפני תחילת ביצוע המשימה, שכן הדבר מעיד על מקצועיותה ועל הבנתה את משמעות החוק – ענישה לא רק למזמין עבודת הכריתה אלא גם למי שמבצע אותה בפועל.

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו: 072-3931036 (מוטי) או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר - לחצו כאן
צרו איתנו קשר

לפרטים ולהזמנות
חייגו עכשיו:

072-3931036 (מוטי)

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן