כל מה שצריך לדעת על גיזום דקלים

עץ הדקל נחשב לעץ קשוח למדי, כזה אשר אינו זקוק להשקיה רבה מידי ועם צרכי תחזוקה נמוכים יחסית. בנוסף לכל, מדובר בעץ גבוה במיוחד עם ענפים שמשתרעים רק בראש העץ, מה שלא יוצר הפרעה אסתטית בגינה וגם לא מפריע מבחינה מרחבית. יחד עם זאת, עדיין חשוב לבצע גיזום של העץ מפעם לפעם ומייד תבינו למה וכיצד תוכלו לבצע זאת על הצד הטוב ביותר.

מדוע חשוב לגזום את עצי הדקל?

גיזום דקלים הוא דבר חשוב בשל מספר סיבות:

  • בטיחות – עץ דקל שאינו נגזם עשוי לסכן את כל מי שנמצא תחתיו, בין אם בעקבות נפילת ענפים גדולים מהצמרת ובין אם בשל התנתקות של שרידי הענפים הישנים ("קליפות") לאורך כל הגזע. פעולת הגיזום נועדה לסלק את אותם ענפים שאינם חזקים דיו ואת אותן הקליפות שנוטות להתנתק מהעץ בעת רוח עזה.
  • איזון משקלי – פעולת הגיזום גם מסירה ענפים שמושכים את העץ לכיוון מסוים. הדבר חשוב מאוד על מנת שעץ הדקל יגדל בצורה טובה, יראה ישר וזקוף ולא עקום ומפריע לעין.
  • אסתטיקה ומניעת מזיקים – עץ דקל גזום הוא אסתטי ויפה וכמו כן, הוא פחות מתאים למזיקים שונים (ציפורים, עטלפים, עכברים ועוד) בתור מקום מחבוא, מסתור וצריכת מזון.

בנוסף, עצי דקל מניבים פירות הרבה יותר טעימים כאשר הם גזומים, מאחר והדבר מאפשר להם מערכת הובלת מים בריאה וחזקה.

כיצד גוזמים דקלים?

מאחר ועצי הדקל גבוהים מאוד, אין שום סיבה להסתכן ולנסות לבצע גיזום דקלים באופן עצמי, אלא יש להתקשר עם חברת גיזום עצים מקצועית. החברה שתבחרו בה חייבת להיות בעלת היתר לעבוד בגובה (גם כל העובדים אמורים להחזיק בהיתר שכזה) והיא אמורה להגיע עם סולמות, מנופים ובימות הרמה. הגיזום צריך לכלול את הסרת הפירות מהענפים הגבוהים, סילוק של ענפים חולים ובעייתיים מצמרת העץ, הסרת "שלוחות" (מעין חוטים שמוציא עץ הדקל בחלקו העליון) על מנת לחבל בתנועת מזיקים שונים על גבי העץ ולאחר מכן הסרה של הקליפות היבשות הבעייתיות לאורך כל חלקי הגזע.

עם סיום העבודה, אמורה חברת הגיזום ליישם על גבי העץ חומר שמונע את הידבקותו בטפיל חדקונית הדקל האדומה, שמסוגל להרוס עץ דקל בצורה מוחלטת ולגרום לקריסתו הפתאומית על יושביו. כמובן שעל סביבת העבודה להיות מאובטחת ובגמר המשימה על החברה לפנות את גזם הדקל למקום המאושר לכך על פי חוק.

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו: 072-3931036 (מוטי) או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר - לחצו כאן
צרו איתנו קשר

לפרטים ולהזמנות
חייגו עכשיו:

072-3931036 (מוטי)

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן