גיזום עץ זית – שלב הכרחי להשגת זיתים איכותיים

אחד מסוגי העצים שבעלי בתים עם גינות יותר אוהבים לשתול ולטפח הוא עץ הזית, במטרה להפיק ממנו את הזיתים האיכותיים ביותר. יחד עם זאת, רבים מהם עושים טעות קריטית בגידול שלו ולא מקבלים את התוצרת הרצויה. הם אומנם דואגים להשקיה נכונה שלו אך שוכחים היבט נוסף – גיזום מקצועי ומדוייק שלו. מדוע כל כך חשוב לגזום את עץ הזית? ומהי הדרך הטובה ביותר לבצע זאת? להלן התשובות.

מדוע חשוב לגזום את עץ הזית?

גיזום עץ זית הוא דבר הכרחי בשל השפעתו על ארבעה פרמטרים עיקריים:

  • יצירת תנאים אופטימליים – המסייעים לגידול פורה ואיכותי של הזיתים, ובראש התנאים – חשיפה מיטבית לשמש.
  • טיפול בענפים חולים – אשר עלולים להפיץ את מחלתם לשאר הענפים, לגזע, לשורשים ולבסוף – לעץ כולו.
  • הכוונת גדילה – לשם מניעת נזקים למבנים סמוכים ולשם שמירת האיזון המשקלי בין כל צדדי העץ.
  • הענקת דרכי גישה נוחות – על מנת שניתן יהיה לקטוף את הזיתים כאשר הם בשלים.

כיצד מתבצע גיזום של עץ זית?

הפעולה על פניו עשויה להיראות דיי פשוטה, אך בפועל מרבית האנשים חסרי הידע המקצועי בנושא, יגרמו לכך שהעץ לא יפיק זיתים באיכות טובה ושגם אורך החיים שלו יתקצר בצורה משמעותית. לכן, חשוב לוותר על שיטת ה-"העשה זאת בעצמך" ולא לנסות לחסוך, אלא פשוט להתקשר עם חברת גיזום מקצועית.

חברה שכזאת תדע לומר לכם כי את הגיזום יש לבצע בסתיו ובאביב, רגע לפני שפורחים הניצנים של העץ. בנוסף היא תדע לזהות האם מדובר בעץ זית צעיר או בוגר ובהתאם לזאת לבצע את פעולת הגיזום המתאימה, תוך התחשבות בזוויות השמש בחצר. חשוב מאוד כי הענפים של עץ הזית יהיו כמה שיותר חשופים לשמש ועל כן חברת גיזום מקצועית תדאג לגזום ענפים שמסתירים את השמש לענפים בשלים יותר.

כאשר מדובר בעץ זית צעיר, היא תבצע את הגיזום גם אם מדובר בענפים בריאים, מאחר והענפים בו גדלים במהירות. במידה ומדובר בעץ זית בוגר, עיקר הגיזום יתבצע על ענפים זקנים וחולים, תוך זהירות שלא לפגוע בענפים רעננים שעליהם אמורים לצמוח הזיתים העתידיים.

דגשים בבחירת חברת הגיזום

חשוב מאוד לוודא מראש כי אותה חברת גיזום שמעוניינים לשכור את שירותיה אכן מתמחה גם בגיזום של עצי זית ומחזיקה בכל הציוד הדרוש לשם כך, שכל הגוזמים שלה עברו את כל ההסמכות הנדרשות מטעם משרד החקלאות ואף מחזיקים באישורי עבודה בגובה, שהיא מציעה ביטוח מתאים למקרה של נזק ואף מתחייבת לפינוי כל פסולת הגזם בסיום העבודה לאתרים מורשים על פי חוק.

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו: 072-3931036 (מוטי) או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר - לחצו כאן
צרו איתנו קשר

לפרטים ולהזמנות
חייגו עכשיו:

072-3931036 (מוטי)

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שלח לי הודעה
שלח לי הודעה בוואטסאפ
היי, כאן מוטי מגיזום ירוק איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן