גיזום עץ רימון – מידע שחשוב שתכירו

"עץ הרימון נתן ריחו", כך אומרות מילות השיר המפורסם, אך כדי שהדבר אכן יהיה נכון ושמלבד ריח משגע, העץ שלכם יספק לכם גם פירות טעימים ובריאים, חשוב מאוד כי תטפלו בו בצורה נכונה. כיצד? באמצעות השקיה מספקת אך גם גיזום שלו מעת לעת. מגדלים עץ רימון בחצר ורוצים לדעת כיצד לבצע את פעולת הגיזום על הצד הטוב ביותר? הנה כל מה שצריך לדעת על גיזום עץ רימון – קראו ויישמו בשטח.

מדוע חשוב לגזום את עץ הרימון?

חשוב מאוד לגזום את עץ הרימון על מנת לספק לו את כל התנאים המיטביים להפקת פירות עסיסיים, גדולים ובריאים, כמו גם על מנת לשמור עליו מפני טפילים ומזיקים שונים ולעצב אותו בצורה הנכונה, כך שלא יגדל פרא. עץ רימון בהחלט יכול להתחיל לגדול לכיוון הרחוב או המבנה והמניעה מתבצעת באמצעות טיפול נכון בענפים שלו כך שהוא יגדל לכיוון הרצוי. מעבר לזאת, אם אתם מעוניינים לקטוף את הפירות בצורה קלה ונוחה, פעולת גיזום נכונה תיצור עבורכם "חלון" גישה נוח לכך, ללא פציעות וחתכים מיותרים.

מתי התזמון הטוב ביותר לגיזום עצי רימון?

עץ רימון צעיר ורענן שזה עתה נשתל אינו צריך לעבור גיזום כלל וכלל. למעשה, יש לתת לעץ שנה שלמה של התאקלמות ולאפשר לו לצמוח ללא הפרעה. לאחר פרק זמן זה, רצוי להזמין חברת גיזום מקצועית ולהתחיל לטפל בעץ. את פעולת הגיזום יש לבצע בסיומו של הסתיו או מקסימום בתחילת החורף. זהו הזמן בו עץ הרימון מנשיר את עליו ועדיין אין הנצה של ניצנים שבבוא העת יהפכו לפרחים ולפירות. במידה וגוזמים לאחר מכן, גורמים נזק לעץ שכן פוגעים בעלים ירוקים שמספקים אנרגיה להנעת תהליכי ההתפתחות והגדילה של העץ וייצור הפירות נפגע.

כיצד מתבצעת פעולת הגיזום של עץ הרימון?

גוזמים מקצועיים ידעו ראשית כל לאתר את הענפים שגדלים כמה שיותר באופן מקביל לקרקע ושאותם יש לשמר. מה שכן צריך לגזום ולקצץ הוא את הענפים העליונים, מאחר והם דקים מדי, אינם מניבים פרי וחוסמים את קרני השמש מלהגיע אל העלים והפרחים של הענפים הבריאים והחזקים יותר. במהלך הגיזום אף יוסרו ענפים חולים שמסכנים את בריאותו של העץ כולו, כולל ענפים שנוגעים בקרקע.

האם לא ניתן לבצע גיזום של עצי רימון לבד?

עץ הרימון הוא קוצני, דוקר וחלק מהענפים שלו מאוד עבים כך שגיזום באופן עצמי יעלה לכם בהרבה מאוד יזע, זמן ולעיתים גם דם בשל שריטות שתגרמו לעצמכם בתהליך. במילים אחרות, גיזום עץ רימון עדיף לבצע עם חברה מקצועית ולא לקחת סיכונים כלשהם. זה ישתלם לכם מכל הבחינות.

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו: 072-3931036 (מוטי) או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר - לחצו כאן
צרו איתנו קשר

לפרטים ולהזמנות
חייגו עכשיו:

072-3931036 (מוטי)

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן