כריתת עץ בשטח פרטי – המדריך המלא

עשרות אלפי ישראלים בעלי בתים פרטיים בוחרים לקשט את חצר ביתם באמצעות עצים מלאי רושם. אלא שלעיתים, הרומן המבורך בין האדם לטבע מסתיים בצורך לכרות את אחד העצים. באילו מקרים הכרחי לכרות עץ בבית פרטי? אילו אישורים יש להנפיק לפני הביצוע? וכיצד תעשו זאת בצורה חכמה ובטוחה? להלן המדריך המלא.

כריתת עץ – על שום מה ולמה?

ישנן כמה סיבות מרכזיות בגינן קיים צורך של ממש לכרות עץ אשר נמצא בשטח ביתכם. למשל, עץ אשר נמצא בסכנת קריסה ולא ניתן לשקם אותו בדרך אחרת. סיבה נוספת היא עץ אשר שורשיו או גזעיו צמודים מדי למבנה ומפעילים עליו לחץ אשר עלול לגרום לו להתמוטט. גם עץ חולה (כן, יש דבר כזה) עלול להוות סכנה לדיירי הבית, לרכוש ולעצים שלידו, ובמרבית המקרים – יש לכרות אותו. עוד סיבה נפוצה בגינה כריתת עץ בשטח פרטי היא דבר מתבקש היא שינוי מבנה החצר שאושר לכם על ידי הרשויות, כשמיקום העץ מפריע לביצוע העבודות.

עם מי צריך לדבר כאשר רוצים לכרות עץ?

אם חשבתם שבגלל שמדובר בעץ הגדל בשטח הפרטי שלכם, מותר לכם לעשות בו כרצונו, אתם טועים ובגדול. כל העצים בישראל שייכים למדינה ועל כן, בכדי לכרות אותו, עליכם להגיש בקשה כתובה, מסודרת ומנומקת לפקיד היערות ברשות המקומית בה אתם מתגוררים. אל תזלזלו בשלב הזה. אין מדובר בחותמת גומי לבקשתכם ובמקרים רבים אתם עלולים לזכות לתשובה שלילית, או לכל היותר – דרישה לבדיקה פיזית של השטח והעץ.

כיצד תשפרו את הסיכוי לקבל את אישור הכריתה?

הדרך לקבלת אישור כריתת עץ בשטח פרטי יכולה להתקצר בצורה משמעותית במידה ותתקשרו כבר בשלב התחלתי עם חברת כריתת עצים מקצועית ובעלת מוניטין. חברה שכזאת עובדת באופן רציף מול פקידי היערות המקומיים, מה שמשפר משמעותית את הסיכויים לקבלת אישור הכריתה. חברה מקצועית תוכל לעזור לכם לא רק בהגשת הבקשה הפורמלית לפקיד היערות המקומי אלא גם בכל הקשור לקבלת ההחלטה, האם בכלל יש לכרות את העץ או שמא ישנם פתרונות נוספים.

דגשים בבחירת חברת הכריתה

על מנת שגם תהליך הכריתה עצמו יתבצע על הצד הטוב ביותר ולא רק תהליך קבלת האישור, חשוב לוודא מראש כי מדובר בחברה אשר מחזיקה בכל הציוד הדרוש לעבודת הכריתה מקצועית (מסורים חשמליים, מנופים וכו'), שכל עובדיה מחזיקים באישור עבודה בגובה, שדואגת לכיסוי ביטוחי במקרה של נזקי גוף ורכוש, ושמתחייבת גם לפנות את הפסולת לאתרים ייעודיים, על מנת שלא תסתבכו עם הרשויות.

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו: 072-3931036 (מוטי) או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר - לחצו כאן
צרו איתנו קשר

לפרטים ולהזמנות
חייגו עכשיו:

072-3931036 (מוטי)

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן