כריתת עץ – מקבלת החלטה והאישור ועד לכריתה בשטח

כולנו מכירים את החשיבות של נטיעת עצים ואת תרומתם הרבה לחיינו, ועדיין, לעיתים עולה הצורך לבצע כריתה שלהם. באילו מקרים מדובר? כיצד משיגים אישור לכריתת עץ ועם מי כדאי להתקשר לשם ביצוע מוצלח של הכריתה? מייד תבינו.

מתי מותר לכרות עץ?

כל עץ בוגר בשטחי מדינת ישראל שייך למעשה למדינה, גם אם הוא ממוקם בשטח פרטי כמו הגינה שלכם. משום שכך, חל איסור מוחלט על כריתת עץ בוגר מבלי לקבל על כך את אישור פקיד היערות של אזור מגוריכם. מי שיתעלם מהנחייה ברורה זו מסתכן באישום בפלילים וקנסות גבוהים.

האישור יינתן במקרים הבאים:

  • סכנה בטיחותית – הכוונה היא לעץ שנמצא בסכנת קריסה ולא ניתן לטפל בו על ידי גיזום, טיפול וטיפוח, או לעץ שגדל פרא ליד מבנה, לוחץ עליו עם גזעו הגדול ומסכן אותו.
  • עץ חולה – עצים חולים עשויים להדביק עצים סמוכים ולכן פעמים רבות עדיף לכרות אותם.
  • שינויים מאושרים – קיבלתם אישור להרחיב את הבית? העץ ניצב ממש בתוך השטח המורחב? במצב שכזה יתקבל אישור לכריתה.

כיצד מגישים את הבקשה?

את הבקשה לקבלת אישור כריתה של עץ מגישים לפקיד היערות האזורי באמצעות טופס מיוחד ותשלום אגרה. מומלץ מאוד לצרף לבקשה חוות דעת של איש מקצוע מתחום הגיזום והכריתה בה הוא תומך בכריתת העץ בלית ברירה. פקיד היערות עשוי לשלוח פקחים מטעמו או להסתפק בחוות הדעת של איש המקצוע.

עם מי כדאי להתקשר לשם ביצוע משימת הכריתה?

כריתת עץ צריכה להיות מבוצעת על ידי חברה מקצועית וממש לא כדאי לנסות לבצע זאת באופן עצמאי. ישנן מספר סיבות לכך:

  • קיצור הזמן לקבלת אישור הכריתה – כאשר מתקשרים עם חברה איכותית ובעלת מוניטין, ניתן להיות בטוחים כי פקיד היערות עובד מול אנשיה באופן קבוע ונמצא ביחסים טובים עימם, מה שיאפשר לכם לקצר זמנים בקבלת האישור לכריתת העץ.
  • יכולות עבודה – חברה גדולה ומקצועית תעסיק כורתים אשר מחזיקים בכל ההסמכות הנדרשות לעבודה בתחום, כאלה שמסוגלים להתמודד עם כל סוג עץ, גדול ככל שיהיה. היא גם תחזיק במסורים חזקים ובמנוף שיאפשר עבודה נוחה בגובה.
  • בטיחות מירבית – כריתת עצים עשויה להיות מאוד מסוכנת כאשר היא לא מבוצעת בצורה מושכלת, חכמה ומקצועית. ענפים וגזעי עץ עלולים לנחות בעוצמה מגבוה ולסכן את העוברים והשבים, העובדים עצמם ואף רכוש שנמצא בסביבה. כאשר מתקשרים עם חברה איכותית, ניתן להיות בטוחים כי יעשה שימוש בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים וכי העובדים אף יהיו מבוטחים.

חברה מקצועית אף תקפיד שלא לעזוב את השטח לפני שהיא מפנה את כל הלכלוך שנגרם במהלך עבודות הכריתה, כך שלא תיאלצו להתמודד עם כך בעצמכם או להיות חשופים לקנסות גבוהים מהעירייה.

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו: 072-3931036 (מוטי) או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר - לחצו כאן
צרו איתנו קשר

לפרטים ולהזמנות
חייגו עכשיו:

072-3931036 (מוטי)

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן