כריתת עצים בבית פרטי – אלו הדברים שאותם חשוב לדעת

פעמים רבות עולה הצורך לבצע כריתה של עץ וזאת מסיבות שונות כאלו ואחרות. באופן אינטואיטיבי אנו עשויים לסבור כי במידה ומדובר בעץ שנמצא בשטח הפרטי שלנו, אנו פשוט יכולים לקחת מסור או להתקשר עם נותן שירות מתאים ופשוט לכרות אותו.

ובכן, דעו לכם כי במידה ותפעלו כך, אתם לא רק מסכנים את עצמכם אלא גם עוברים על החוק – כריתת עצים בבית פרטי מחייבת קבלת אישור טרם לכך ואת ביצוע הפעולה על ידי מי שהוסמך לכך בלבד! הנה הרחבה בנושא זה.

כריתת עצים – מה אומר החוק?

אם היקף גזע העץ שנמצא בשטח הפרטי שלכם עולה על 20 ס"מ וגובהו של העץ מעל הקרקע הינו 1.3 מטרים ומעלה, הרי שהוא עונה על ההגדרה של עץ בוגר, שנמצא תחת חסותו של החוק שמגן עליו מפני כריתה ללא אישור.

במילים אחרות, על מנת לגזום עץ בוגר בישראל, גם אם הוא נמצא בשטח פרטי, יש לקבל אישור מיוחד וחל איסור לפעול באופן פרטי ללא אישור שכזה. העובר על עבירה זו חושף את עצמו להעמדה לדין על ידי המדינה, אישום פלילי וקנסות גבוהים.

איך מקבלים אישור?

על מנת לכרות עץ עליכם להגיש בקשה על גבי טופס מתאים אצל פקיד היערות באזור בו ממוקם העץ. לבקשה יש לצרף מסמכים שונים וביניהם צילומים ברורים של העץ וסביבתו ונימוקים מתאימים שמסבירים מדוע עולה הצורך לכרות את העץ.

נימוקים שמתקבלים כוללים מחלה של העץ, גדילה שלו בצורה שמסכנת מבנים סמוכים ועוברים ושבים בסביבתו, קבלת היתר בנייה במקום בו נמצא העץ ועוד. במידה ומתקבל אישור, כל אדם רשאי לערער עליו עד 14 יום (למשל, שכנים).

במידה ופקיד היערות סירב לתת לכם את האישור, ניתן לערער על החלטה זו בגיבוי מסמכים וטיעונים רלבנטיים. ישנם מקרים שבהם מתקבל אישור לכריתה רק אם בעל העץ מתחייב לשתול עץ במקום אחר במקומו וזאת תוך פרק הזמן שעליו מחליט פקיד היערות.

מה חשוב לדעת על החברה המבצעת?

כאמור, את מלאכת ביצוע הכריתה רשאית לבצע רק חברת גיזום וכריתה שעובדת באישור המדינה. חברה שכזאת מסוגלת לבצע כריתת עצים בבית פרטי ובמרחב הציבורי בצורה מקצועית ובטוחה ומחזיקה בכל הציוד הדרוש – מסורים, מנופים ועוד.

חשוב מאוד כי תוודאו שמדובר בחברה שמעסיקה כורתים בעלי אישור עבודה בגובה, בהתאם לצורך, כאלה שאף מבוטחים בביטוח אחריות מקצועית מתאים. רצוי גם לוודא כי החברה מחזיקה בביטוח צד ג' רחב היקף ושהיא גם מתחייבת לפנות את כל הפסולת בתום העבודה למקום שמאושר לכך על פי חוק.

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו: 072-3931036 (מוטי) או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר - לחצו כאן
צרו איתנו קשר

לפרטים ולהזמנות
חייגו עכשיו:

072-3931036 (מוטי)

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן