עקירת עץ – אם כבר לעקור, אז כמו שצריך!

עצים הם חלק בלתי נפרד מחיינו ועולמנו. הם מספקים לנו צל מקרני השמש הלוהטות. פירות מתוקים ומלאי בריאות, וזה עוד לפני שדיברנו על היופי המרשים שלהם שמשדרג כל גינה או רחוב בו הם ניטעים. יחד עם זאת, לעיתים אין ברירה ויש להיפרד מאחד מהם לשלום ולעקור אותו מהשטח. מהן הסיבות לכך וכיצד תוכלו לבצע זאת בצורה נכונה וחוקית? הנה התשובות.

מתי אין ברירה מלבד עקירה של עץ ממקומו?

ישנם מגוון תרחישים שעלולים להוביל לצורך לעקור עץ ממקומו. בראשם – עץ אשר מהווה סכנה בטיחותית משמעותית לסובבים אותו. הדבר קורה כאשר ענפי העץ הופכים לחלשים יותר, מתמלאים בסימני ריקבון וסובלים מטפילים ומזיקים שונים. במצב שכזה, הסכנה להיתלשות ענפים גבוהה והצורך בעקירה – אקוטי.

גם עצים חולים אשר לא מהווים סכנה מיידית, אך עלולים להדביק במחלתם עצים סמוכים, מעלים את הצורך בעקירתם. תוסיפו לאלו עצים אשר נדרש להעבירם ממקומם בשל סיבות כאלו ואחרות (למשל, פרויקט בנייה) והרי לכם הסיבות העיקריות בגינן עוקרים עצים בארץ ובעולם.

מהם התהליכים לעקירת עצים?

תהליך עקירת עץ מתחיל בהגשת בקשה לפקיד היערות האזורי של מקום המגורים שלכם. הסיבה לכך היא בשל העובדה שכל עץ שייך למעשה למדינת ישראל, אפילו אם הוא גדל בשטח הפרטי שלכם. ראו הוזהרתם: עקירה של עץ ללא אישור עלולה לגרום לכם לספוג קנסות ועונשים משמעותיים, על פי הקבוע בחוק.

את הבקשה ניתן להגיש באופן מקוון באמצעות טופס ייעודי ותידרשו להציג בה את מאפייני העץ השונים, את פרטיכם האישיים וגם את הנסיבות אשר מובילות לבקשה. ניתן ואף רצוי לצרף תמונות וחוות דעת מקצועית לבקשה, אליה יש לצרף גם את דמי האגרה הנדרשים.

בחלק מן המקרים, יסתפק פקיד היערות בטופס הבקשה שלכם. במקרים אחרים, יישלח מטעמו איש מקצוע על מנת לבחון את המקרה באופן פרטני. הזמן לאישור או דחיית בקשתכם הוא לרוב כשבועיים ימים. במידה ובקשתכם לא התקבלה, תוכלו לערער עליה בתוך פרק זמן קצוב.

חברת גיזום ועקירת עצים – הדרך להתנהל נכונה

עקירת עץ יש לבצע באמצעות התקשרות עם חברה מקצועית שמתמחה בנושא. רצוי לבצע זאת עוד לפני העקירה עצמה, שכן חברה שכזאת יכולה לסייע לכם בהגשת הבקשה ולצרף אליה חוות דעת מקצועית, מה שעוזר לקצר תהליכים ומגדיל את סיכויי קבלת האישור. בהמשך, היא תדע לבצע את עקירת העץ במקסימום יעילות ובטיחות וגם תדאג לפנות את הפסולת עבורכם מבלי שתצטרכו להתאמץ כלל וכלל.

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו: 072-3931036 (מוטי) או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר - לחצו כאן
צרו איתנו קשר

לפרטים ולהזמנות
חייגו עכשיו:

072-3931036 (מוטי)

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן